Годинник G-SHOCK GA-2100-4AER - коли компанія у пошуках творчої аудиторії

Годинники серії GA-2100 (три моделі) були вперше помічені на сайті японського підрозділу компанії Casio. Перше враження від знайомства склалося наступне: за логікою нова серія повинна хоч якось нагадувати анонсовані навесні у Базелі GA-2000 (вважаю схожість індексів не є випадковим фактором), але у інженерів Касіо певне своє розуміння розвитку та тенденцій, тому всупереч логіці 2100-ті моделі мало чим схожі на свого попередника за індексами GA-2000. Але дизайнери приготували сюрприз для справжніх цінителів історії G-Shock, які стежать за розвитком ударостійкого бренду з самих витоків його заснування (1983 рік) - форм-фактор корпусу віддає данину DW-5000C, найпершим джішокам, який став відправною точкою подальшого розвитку напрямку.

Повністю чорні GA-2100-1A1 це як вид мистецтва по-японськи - все, окрім стрілок (вони темно-сірі) нагадує шматок вугілля. Скритність і чорнота - у нас виникають асоціації з мілітарі діяльністю. Але якщо з GA-2100-1A і GA-2100-1A1 все зрозуміло, то яскраво-червоні GA-2100-4AER пряма їм протилежність - тут ви не побачите іншого кольору, крім червоного (хіба що білі світлонакопичувальні насічки на стрілках). Навіть цифрове віконце не вибивається із загальної канви. Відразу згадується лімітована червона добірка (Колекція RED OUT до 35-річчя бренду), тільки тепер подібна "почервоніння" доступна усім бажаючим.

Найтонша серія GA-2100 ударостійкого напрямку G-SHOCK стрімко завойовує популярність у всьому світі. Чесно кажучи, я вже почав сумніватися в можливості повторення успіху корпусу GA-100/110, але, виявляється, можуть ще японці дивувати і створювати продукти загального захоплення. Незважаючи на наявність огляду чорної моделі GA-2100-1A, я вирішив розглянути червону версію GA-2100-4A. Все-таки перед нами, можливо, майбутня легенда.

Червоний колір
Не завжди побачиш людину з червоним годинником. Бути яскравим і при цьому залишатися вірним своїй філісофії - ключова фішка бренду. Багато хто любить критикувати Casio за таку велику кількість кольорових варіацій в стилі "краще б придумали нову серію, а не гралися фарбами".

Кольорова розмаїтість дозволила компанії знайти нову, творчу аудиторію
Адже саме мистецтво дозволяє людям самовиражатися, а творчі особистості особливо бажають чогось іншого, не такого як у всіх. Бренд G-Shock намацав цю больову точку та дав користувачеві вибір. Сині, червоні, жовті, помаранчеві, ретро і багато інших кольорів можете побачити в новинках 2019 року. Завдяки такому вибору, творчі люди знайшли свою власну модель годинника, і, повірте, вони не завжди думають про читабельність циферблату, функції і тим більше про технології. Годинник повинен показувати час, але при цьому він ще повинен відповідати стану душі. І все. Добре, джішокі можуть показати це стан.

Модель в даному випадку створена для самовираження. Такий яскравий червоний колір неможливо не помітити. Годинник дуже унікальний, тому поки такий найближчим часом точно не зустрінеш на вулицях міста. Упевнений, креативні особистості точно оцінять цю яскравість і знайдуть для неї застосування (під стиль одягу, або вид діяльності).

Що стосується відображення інформації, то тут не все так добре (в цілому логічно і зрозуміло, адже за такий вид необхідно буде платити не гаманцем, а деякими мінусами у зручності). У вечірній час при звичайному квартирному освітленні електронні індекси практично невидимі при швидкому погляді, аналоговий час - на 90%. Все-таки в стрілочках присутні білі лінії з необрітовим покриттям і вони рятують.

Хочу окремо відзначити наявність необріту, оскільки це покриття дуже чутливе до мінімальних світлових променів і відмінно відсвічується навіть при спрацьовуванні власного підсвічування, яке у GA-2100-4A, звичайно ж, присутнє. Той факт, що часові позначки теж червоні не міг не відбитися на считуванні: ви будете більше орієнтуватися на розташування стрілок і уявні індекси, ніж на існуючі (повторюся, при слабкому освітленні). У денний час доби всі добре навіть з електронними даними.

Практично завжди коли я оглядав годинник з інверсійним електронним віконцем (коли фон темний, а самі значення світлі), завжди заявляю про погану читабельність. Але в таких дисплеях є один величезний плюс - підсвічування.

Саме підсвічування витягує всі недоліки інверсії. Годинник GA-2100-4A не став винятком. Якщо освітлення не дуже, активуйте підсвічування і електронні значення будуть видимі навіть "вашому сусідові". Не можу не звернути увагу на червоний фон самої підсвічування, що теж є ще одним плюсом до загального червоному достатку. На стрілки, на жаль, окремий світлодіод не сильно впливає, але розглянути можливо.  Не вистачає автоматичної активації підсвічування в залежності від кута огляду, але така автоматизація не сподобалася б батарейці.

Тонкість
Про це багато пишуть, адже годинник G-Shock у багатьох асоціюються з великими "шайбами" і мають на це повне право. Особисто я завжди ігнорував крупні та габаритні годинники, адже завжди були присутні більш тонші моделі. Серія GA-2100 дійсно найтонша серед G-Shock (11.8 мм), але побачивши модель в живу, не отримав сильного подиву. Я б навіть назвав годинник просто зі звичайною нормальної товщиною.

Годинник прекрасно сидить на зап'ясті, адже задня кришка взагалі не випирає, а є на одному рівні з корпусом.

Скло в годиннику мінеральне. За таку ціну іншого не отримаєш. Безель трохи вище і впевнено виконує свою захисну функцію.

Внутрішня частина корпусу являє собою полімерний прошарок з вуглецевим армуванням. Виробник називає своє творіння структурою Carbon Core Guard, яка не тільки сприяє поліпшенню ударостійких властивостей корпусу (карбон дуже міцний матеріал), а й знижує вагу годинника, а це теж важливо. Правда, у випадку з GA-2100 карбонові елементи повністю заховані всередину, і візуально їх не видно.

Змінний ремінець
Мене не так радує можливість заміни ремінця, як припущення, що виробник все-таки буде більше продавати оригінальних ремінців під конкретні серії. На даному фото видно віконце для "важелів", які дозволяють легко зняти частину ремінця.

Форма корпусу
Форма корпусу не менш цікава деталь, яка тепер не кругла і навіть не квадратна, а восьмикутна. Цифра 8 в даному випадку вельми умовна, циферблат всеж-таки залишився круглим, але сама задумка дизайнерів викликає повагу. 100% уваги забирає на себе 8-кутний безель, який і відповідає за октагональний вигляд.

Функціональна частина
Функціональна частина дуже типова: світовий час (час в іншому часовому поясі), секундомір, таймер, 5 будильників, можливість прибрати стрілки на нейтральну позицію HAND SHIFT, календар. Незвичний вигляд отримало віконце дня тижня у 9 годинний позиції. Цих функцій цілком достатньо для отримання задоволення від годин.

Висновки
За порівняно низьку ціну ви отримуєте абсолютно унікальне за стилем творіння, яке ще й водостйке, ударостійке, тонке, легке, точне та функціональне. Якщо читабельність інформації для вас важлива, тоді точно беріть модель з білими часовими відмітками, адже у червоних з цим проблеми. Упевнений, GA-2100 отримають ще більше колірних варіантів в недалекому майбутньому, адже швидше за все перед нами таки нова демократична легенда і хіт продажів у 2020.

Tags: G-SHOCK
 • CASIO G-SHOCK GA-2100-4AER — ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (батарейка), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: полимер, полимерный ремешок, водонепроницаемость: 20 ATM, электролюминесцентная подсветка, функции: число месяца; день недели; будильник; секундомер; календарь, мировое...

  4 590 грн.
 • 2 Review (s)

  CASIO G-SHOCK GA-2100-1AER — ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (батарейка), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: полимер, полимерный ремешок, водонепроницаемость: 20 ATM, электролюминесцентная подсветка, функции: число месяца; день недели; будильник; секундомер; календарь, мировое...

  4 590 грн.
 • 3 Review (s)

  CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1ER — ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (батарейка), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: полимер, полимерный ремешок, водонепроницаемость: 20 ATM, электролюминесцентная подсветка, функции: число месяца; день недели; будильник; секундомер; календарь, мировое...

  4 590 грн.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: