G-SHOCK MTG-B1000B-1AER - елітні матеріали, зовнішній вигляд і просунутий функціонал MTG

На сьогоднішній день модельний ряд G-Shock настільки різноманітний, що іноді диву даєшся, як дизайнерам вдається вигадати стільки різних, несхожих один на одного за рівнем годинників, при цьому цільова аудиторія завжди знає - перед ними ще один представник легендарного ударостійкого напрямку. Особисто я з усієї G-Shock-івської "братії" окремо виділяю напрямок MTG, який вносить свою, елітарну лепту в розвиток японської годинникової справи. Metal Twisted G, або "оточений металом" — саме таку назву має окреме відгалуження від G-Shock, яке було представлене у 2013 році (MTG-S1000). Не буду заглиблюватися в історію, серії з індексами MTG були і раніше, але напрямок в тому вигляді, в якому він представлений зараз, став стрімко розвиватися саме з 2013 року. Сьогодні як раз той рідкісний випадок, коли героєм огляду виступає представник того самого елітного дивізіону - MTG-B1000-1A, вище якого за рівнем вважається тільки серія MRG, але вона вже для зовсім інших гаманців.


CASIO G-SHOCK MTG-B1000B-1AER

Захисна конструкція Core Guard Structure
За основу взята технологія прямого з'єднання лицьової частини корпусу і задньої кришки за допомогою плоских деталей - в результаті модуль захищено цільною рамою. Між металевими деталями є спеціальна демпферна прокладка з гуми для поглинання всіляких вібрацій та ударів.

Простіше кажучи, збільшилася площа зіткнення внутрішньої "рами" з безелем і задньою кришкою, при цьому модуль годинника не контактує з цими деталями. Ясна річ, таке рішення зіграло на користь ударостійким характеристиками корпусу, в чому і полягає сутність G-Shock - чим міцніше, тим краще. У цьому японці давно досягли успіху і мають незаперечні переваги - завжди є куди вдосконалюватися, а значить бізнес-планам Casio в найближчому майбутньому нічого не загрожує.

Розпакування годинника
Розпакування годинника зазвичай займає у мене не більше хвилини, але тільки не тут - забравши величезну картонну коробку зі служби доставки, за її розмірам я зрозумів, яка цінність знаходиться всередині. Вразив величезний чорний кейс з відкидною частиною, в якому так старанно загорнуті годинник і навіть є окрема міні-коробка для інструкції - все це виконано в чорному кольорі з червоними написами і виглядає дійсно преміально. З огляду на вартість MTG-B1000, витрати на таку комплектацію більш ніж виправдані і особливо не вплинули на кінцеву вартість годинника — проте перше враження вже не забудеш.

Нарешті діставшись до самих MTG, одразу усвідомив всю сутність преміальної серії, яку вони представляють - дизайнери дійсно врахували усе до найдрібніших деталей. Довго шукав, до чого ж причепитися, ну не може бути все так ідеально, але з візуальної точки зору MTG-B1000 - мій ідеал. Просто погляньте на цю деталізацію - циферблат з ромбовидними гратами, а під ними ще одна дрібніша "волосяна" текстура, така ж текстура є і на стрілках, часових позначках, у додаткових віконцях, і взагалі всюди.

Преміум сегмент передбачає зміщення акцентів з традиційного G-Shock-івської "потужності" у сторону зовнішнього вигляду та функціоналу. Тут як би все зрозуміло - годинник розрахований більшою мірою на бізнес-аудиторію, навряд чи комусь спаде на думку займатися спортом в такому годиннику або лізти з ними в бруд. Інша справа, 1000-ні, маючи бізнес зовнішность та пафосні деталі залишаються "шоками" в звичному розумінні - в ударостійкості вони не поступаються більш міцним на вигляд побратимам. Це факт.
Полірування за технологією Zaratsu
Давно хотів побачити своїми очима хвалене полірування за технологією Zaratsu, яку касіовци використовують тільки в преміум-сегменті - MTG, MRG і Oceanus. Дзеркальна кромка безеля і торцеві частини корпусу - поверхню і правда відображає найдрібніші деталі, і це виглядає просто приголомшливо.

Корпус
Корпус, ясна річ, з цільного металу. Тут в гру вступає фірмова технологія полірування Zaratsu з використанням спеціальних інструментів і напиленням мікроскопічних алмазних частинок. І чим менше ці частинки, тим краще, адже алмаз сам по собі дуже твердий і їм легко можна "негарно" подряпати майже будь-який матеріал. Але японці прекрасно знають свою справу, і як підсумок - ідеально рівна і гладка металева поверхня. Особливо це помітно на кромці безеля - там полірування отримало ефект дзеркала.

Гвинти на лицьовій частині корпусу виступають в ролі тримачів для тих самих пластин, що з'єднують безель і корпус. До речі, внутрішню поверхню цих гвинтів теж піддали спеціальній обробці під назвою "хонінгування", тим самим усунувши будь-які, навіть найдрібніші шорсткості металу.

Бічна частина корпусу отримала шорстку поверхню у вигляді дрібнодисперсного напилення. Такий варіант більш стійкий до подряпин, ніж дзеркальна обробка, адже ми маємо справу не з титановим корпусом, а сталевим - цей метал все-таки схильний до побутовим механічних пошкоджень.
Здивували і кнопки - з дуже м'яким ходом і без будь-якого люфту
Я спочатку хотів помацати варіант з ремінцем, а не браслетом - вже дуже незвичний має вигляд годинник такого рівня з поліуретаном, ми усі звикли до композиту, який вважається мало не ідеальним варіантом браслета. Усвідомлюю, яке  поставленне було завдання перед інженерами Casio - зробити ремінець максимально наближеним до статусу MTG, при цьому врахувати і механізм кріплення, які повинні бути максимально міцними та надійними. Завдання вважаю виконаним, бо питань до міцності кріпильних елементів ремінця у мене немає - на дотик все виглядає більш ніж гідно.

Ремінець, до речі, кріпиться не до самого корпусу, як може здатися, а до спеціальної "заглушки", всередині якої розташувалася прошарок з червоного поліуретану.

"Через свої суперечливі властивості метал та каучук не можуть бути пов'язані лише за допомогою гвинтів" - говорить Masayoshi Masaaki. "Гума в будь-якому випадку буде розтягуватися і стискатися, як би ви її не зафіксували. Але ми знайшли вихід з положення - в місці кріплення ремінця до корпусу ми впаяли міцніший армований пластик". Йдеться про червону вставку, через яку і приходять ті три гвинти, що кріплять ремінець до корпусу.
Заодно покажу і принцип кріплення ремінця
Кріплення виконане в двох площинах - збоку і знизу, таким чином повністю виключається "випадання" частин ремінця при сильних навантаженнях на штифти (наприклад, при екстремальному розтягуванні). Бічні гвинти втоплені в сталеві "кожухи", які вільно обертаються в різні боки, при цьому виконуючи як декоративну, так і захисну функції.

Обидві частини ремінця практично повністю знерухомлені - годинник не тільки не можна розташувати горизонтально, але і просто посмикати вгору-вниз ремінець виходить складно. Спочатку вважав таке рішення ну вже дуже сумнівним з точки зору зручності при носінні, але дискомфорту як такого не відчув.

Якщо дивитися на годинник збоку, можна побачити тоненький червоний прошарок, затиснутий між безелем і пластиною Core Guard - це все той же армований поліуретан, який виступає в ролі демпфера для двох сталевих частин. корпусу. При ударі сталь передає механічне навантаження на цей прошарок, а та, в силу своєї високої пружності, поглинає це навантаження, не даючи модулю відчути зовнішнішній вплив.

Важко не помітити потужну і товсту задню кришку. Тут ми можемо прочитати про всі функціональні переваги годинника і побачити преміальне гравіювання у вигляді букви G. Дуже важливо звернути увагу на напис Made In Japan на застібці - всі представники MTG виготовляються і збираються на фабриці Yamagata в Японії, де проходять найжорсткіший контроль якості. Я не ставлю під сумнів якість моделей, зроблених на заводах в Китаї, але тут зовсім інше ставлення виробника до годинної продукції - елітні годинник повинні відповідати своєму статусу.
Сапфірове скло сферичної форми - дорого, надійно і просто красиво.
Прийшов час приступити до моєї улюбленої частини огляду - розбору функціоналу. Заповітна іконка Bluetooth на циферблаті змушує серце битися частіше - бездротові технології значно розширюють можливості годинника, при цьому управління функціями спрощується до максимуму. Для під'єднання  досить встановити на смартфон додаток G-Shock Connected.

Відразу обмовлюся - при успішному з'єднанні час синхронізується з телефоном автоматично, не вимагаючи для цього ніяких дій. Спостерігати при цьому за рухом стрілок одне задоволення.

Затискаю ліву нижню кнопку годинника на 3 секунди, лунає звуковий сигнал, і годинник без проблем з'эднується з телефоном. Меню додатка розділене на окремі секції - Guide (швидке керівництво "для ледачих"), Status, World Time і Utility. Тепер про кожен по порядку.

Guide
У режимі "Guide" перед нами з'являється інтерактивна модель годинника з підписами кнопок і їх призначенням для кожного з режимів - світовий час, секундомір, таймер та будильник. Тут же детально розписано, на які кнопки натискати, скільки секунд утримувати і т.д. Загалом, паперова інструкція тепер не знадобиться.

Status
Графа "Status" включає в себе три параметри - Self Adjust (самоналаштування), Self Charge (підзарядка акумулятора) і Self Update (таблиця налаштування часу часових поясів).

Історія самоналаштування виводиться у вигляді графіку з кількістю автоматичних коригувань часу (Bluetooth або радіосигналу) по днях. Тут же вказується дата і час останнього коригування.

Self Charge
У підменю "Self Charge" відображається інформація про рівень заряду акумулятора і кількість виробленої енергії у вигляді графіка Тобто, графік показує ступінь "завантаженості" годинника на конкретні проміжки часу - наскільки часто використовувалося коригування часу, як часто запускався таймер, або спрацьовувало підсвічування. Тут же можна побачити повідомлення про низький заряд акумулятора і необхідності його підзарядки.

Self Update
Пункт "Self Update" відповідає за детальний звіт про результати коригування часу в межах конкретних часових поясів.

Розділ світового часу надає можливість переключитися на час будь-якого з 300 міст по всьому світу. Вибираємо місто на інтерактивній карті, відправляємо настройку в годинник і час змінено. Простіше нікуди.

Таймер з будильником
Секундомір працює окремо від програми, в усякому разі відповідного розділу в додатку G-Shock Connected я не знайшов. Переходимо в режим секундоміра натисканням лівої нижньої кнопки а далі використовуємо праву верхню для старту завершення відліку. Індикація відбувається у додаткових віконцях - секундна стрілка показує секунди, а нижнє віконце відповідає за хвилини і години. Поточний час при цьому відображається на циферблаті.

Якщо немає смартфона, можна використовувати заводну голівку Smart Access для налаштування поточного часу, світового часу та інших функцій годинника. Для початку роботи голівку спочатку потрібно відкрутити, а потім вже "витягати" до клацання - таким чином реалізована водонепроникність. Після закінчення роботи обов'язково слід закрутити її назад.

Радіосинхронізацію запустити мені так і не вдалося - мабуть в моїх краях з цією штукою проблеми. Ну й добре, є ж більш просунута і "розумна" альтернатива (Bluetooth).

Корпус годинника MTG-B1000 захищений за технологією Triple G Resist (удари, вібрації і відцентрова сила) – таку особливість мають і дорогі "авіатори". Не знаю, хто буде використовувати ці годинники в умовах екстремальних перенавантажень, але зайвим такий захист точно не буде.

Підсвічування
Сподобалося підсвічування - плавна активація і вимикання, плюс дуже яскравий світлодіод, дістає до всіх куточків циферблата.

Окремо варто показати люм (світлонакопичувальні покриття на стрілках і мітках).

Забув сказати про технологію Tough Movement, яка включає в себе радіосінхронізацію часу, сонячне живлення і автокорекцію стрілок (наприклад, при сильному ударі стрілки можуть "збитися"). Ще один показник ексклюзивності MTG.

Висновок:
Модель MTG-B1000 повністю підтверджує свій статус преміального годинника - як зовні, так і всередині. Ясна річ, не кожен може собі дозволити сплатити за годинник близько 1500 $, але тут розрахунок на бізнес-клас, де зовсім інші запити і можливості. Японці не виставили такий цінник "зі стелі" - ви платите за елітні матеріали, зовнішній вигляд і просунутий функціонал MTG. Тут все зроблено з розумом і навряд чи з цим годинником в найближчі кілька років після покупки щось трапиться. Розумна начинка, пов'язана з Bluetooth настільки спрощує використання годинника, що налаштовувати їх вручну більше ніколи не захочеться.
Tags: G-SHOCK
  • CASIO G-SHOCK MTG-B1000B-1AER - ударопрочные наручные часы, механизм: кварцевый (солнечная батарея), гарантия: 24 месяца, стекло: сапфировое, функции: число месяца; день недели; будильник; секундомер, доп. функции: прием радиосигнала; мировое время; таймер обратного отсчета; Bluetooth, материал корпуса: нержавеющая сталь, водонепроницаемость: 20 ATM,...

    39 330 грн.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: