G-SHOCK MTG-B1000B-1A4ER - ударостійкий стрілочний годинник топової серії

Час від часу я починаю з собою розмову на тему "а який годинник я б зараз купив?". Цифровий варіант відразу відпав так як я задоволений своїми GW-B5600 (і скажу Вам шалено задоволений), та й комбінована індикація в принципі ніколи не була серед фаворитів, а ось до стрілок у мене вічна любов. Так ось, який стрілочний G-Shock я б купив? На сьогодні улюбленець один, модель MTG-B1000B-1A4.


CASIO G-SHOCK MTG-B1000B-1A4ER

Коли я намагався знайти відповідь на своє питання, зрозумів одну просту істину - повністю стрілочних годинників G-Shock дуже мало, навіть ніколи не міг подумати, що настільки мало. Вибір обмежений не тільки мізерним асортиментом, а й ціновим діапазоном. MRG викреслив відразу (через дуже кошторисний підхід до створення), серед авіаторів (до речі досить красивих) виробляють на поточний момент лише декілька (а хочеться саме сучасну модель). Ось так я і прийшов до представників серії MTG-B1000. Підрозділ MT-G все-таки теж про преміальний сегмент, але вартість все одно більше наближена до Землі. З огляду на їх прекрасний вид і можливість помацати, вибір став цілком очевидним.

Чому ж стрілочники такі привабливі і дорогі?
Стрілки - це завжди складно з точки зору функціональності та точно з точки зору надійності.

Проте, японці змогли навіть стрілочний формат зробити дуже функціональним. Якщо говорити про надійність, тут є свої недоліки: особливо з секундною стрілкою, яка любить "йти зі своєї орбіти" з множинних причин (наприклад удар, або виробничий брак). Саме тому виробнику доводиться солідно викластися, щоб задовольнити свого "звиклого до надійності і функцій" клієнта (винаходити технології автоматичної корекції ходу, тощо.). Але купують "стрілки" не за складність у створенні (хоча це теж), а за красу аналогового відображення часу, яке вважається дуже консервативним, серйозним та дорослим.

Зараз напевно хтось подумав, що стрілки в MTG-B1000B-1A4 якраз таки і є моєю межею досконалості (раз я їх обрав), але це не так. Так, вони красиві, все ок. Проте, ідеал краси аналогових G-Shock в моєму рейтинзі належить стареньким GW-3000.

Я їх не вибрав з простої причини: вони у мене є , та й купити їх зараз досить складно. Тому в основі огляду MTG-B1000B-1A4 буде проходити порівняння з моделлю GW-3000BD-1.

Циферблат
Ви зрозуміли, на момент написання огляду, GW-3000 вже виграють з рахунком 0:1 (переможний гол отримав дизайн циферблата).

Компактність
Так ось, що мені сильно сподобалося в MTG-B1000B-1A4, так це компактність. Не те щоб годинник був мініатюрними, але вони істотно тонше GW-3000BD-1A (55.8 × 51.7 × 14.4 мм проти 52,5 × 49,8 × 15,5 мм).

Не сприймайте зараз це порівняння як щось дуже суб'єктивне по відношенню лише до однієї серії. Ні. Ми зараз спостерігаємо дуже різні підходи до проектування джішоків (різницею приблизно у 10 років). В GW-3000 основну габаритність бере на себе якраз таки дуже великий безель і бічні грані (все для авіаційної просунутої ударостійкості).

Старенькі авіатори здаються дійсно дуже масивними, але зверніть увагу на сам циферблат - він дуже компактний.

Коли дивишся на MTG-B1000B-1A4 спостерігаєш зовсім іншу картину - японці грамотно розширили простір циферблата і навпаки зменшили захисні масивні елементи (55.8 × 51.7 мм проти 52,5 × 49,8 мм).

Чи постраждала при цьому ударостійкість?
Ні. Модель MTG-B1000 піддавалася аналогічним лабораторним дослідженням (як і всі інші авіатори) і годинник може похвалитися таким самим посиленим потрійним захистом TRIPLE G RESIST (стійкість від ударів, вібрацій та сили обертання). Годинник став тонше і читабельніше не через зменшення ударостіких характеристик, а завдяки більш сучасним технологіям (варто відзначити абсолютно нову структуру корпусу "Core Guard Structure").

За основу взята технологія прямого з'єднання лицьової частини корпусу і задньої кришки за допомогою плоских деталей - в результаті модуль захищений цільною рамою. Між металевими деталями є спеціальна демпферна гумова прокладка для поглинання всіляких вібрацій та ударів. Простіше кажучи, збільшилася площа зіткнення внутрішньої "рами" з безелем і задньою кришкою, при цьому модуль годинника не контактує з цими деталями. Від такого технологічного рішення виграє кінцевий споживач. Рахунок у нас стає 1:1.

Функціональна частина
Синхронізація дає нам лише поліпшену точність (так як відбувається автоматична корекція часу з даними телефону) і зручність управління годинником, а в усьому іншому перед нами такі ж стрілочники як і GW-3000 (майже, в синхронізації більше плюсів, але суть послання ви зрозуміли).
Таймер
У годиннику MTG-B1000 є таймер, тоді як в GW-3000 його немає і цей момент мене (як власника останніх) часом сильно засмучує (наприклад люблю використовувати техніку Помодоро. Навіть зараз пишу цей огляд з інтервалами, які фіксую за допомогою MTG-B1000B-1A4. А ще люблю естетику стрілочного таймера, адже секундна стрілка йде у зворотний бік (проти годинникової стрілки), створюючи при цьому якийсь аномальний вигляд. Браво MTG-B1000B-1A4, тут ви точно вириваєтеся вперед з рахунком 2:1.

Секундомір
Цього разу авіатори не підвели і радують наявністю такої традиційної функції. Вирішив я запустити секундомір в MTG-B1000B-1A4 і очікував побачити миттєвий хід секундної стрілки відраховує 1/100 секунди, але ні. Це звичайний хід секунд. Ви тільки подивіться на красу ходу мілісекунд в GW-3000 і зрозумієте, що рахунок вирівнюється (2:2). Хоча мілісекунди працюють лише першу хвилину (фіксація все одно відбувається), але це все одно відмінна естетика.

Будильник
Функція будильника у двох моделях працює ідентично: у вас є окреме віконце з двома стрілками (годинна і хвилинна), яке ви і налаштовуєте на потрібний час спрацьовування. Хотілося продовжити гру далі з аналогічним рахунком, однак MTG-B1000 знову вириваються вперед.

Причина проста - зручність налаштування. У MTG-B1000 при налаштуванні будильника включається розумна заводна голівка Smart Access, яка досить точно і зручно переміщує стрілки до потрібних вам значень. У GW-3000 такої розкоші немає і працюють правила кнопок, де можна промахнутися (повірте, я через це пройшов). Рахунок вже 3:2 на користь сучасності.

Світовий час
Світовий час напевно родзинка функціональності у багатьох стрілочних годинах. Працює в окремому віконці, де і показує час в іншому часовому поясі. В даному випадку GW-3000 теж зручні, адже для цієї функції є окремий режим, а переміщати часові пояси кнопкою не проблема. У MTG-B1000 переміщення часових поясів відбувається за допомогою заводної голівки. Зараховуємо по одному балу і у нас вже 4:3.

Якщо говорити про аналоговий підхід до вивчення годинника MTG-B1000B-1A4, то ось в принципі і все. Але не будемо забувати про велику кількість можливостей в додатку G-Shock Connected, де ви можете детально спостерігати за рівнем заряду батареї, періоди самоналаштування точності ходу, перемикання на зарядку від сонячної енергії та інші круті штуки.
Підсвічування
Рахунок 5:3 (на користь MTG-B1000) і поїхали далі. Причина проста, у GW-3000 немає підсвічування. Я думав над таким описом даного пункту, але передумав. У GW-3000 немає підсвічування, але є покриття Neobright на всіх часових позначках і на основних великих стрілках. Особливість необріту в тому, що йому достатньо найменшого світла, щоб нормально так "світитися".
Так як я вже не один рік користуюся GW-3000BD-1A, зміг оцінити естетичне задоволення від того, що відбувається: у ліфті, в автомобілі, тунелі, метро та інших урбаністичних місцях (які завжди зустрічаються в міському житті) годинник яскраво відсвічується на вашому зап'ясті. Він кожен раз нагадує про себе, про свої красиві стрілки. Відсутність підсвічування звичайно погано, але я не помічав дискомфорту у зчитуванні часу навіть від необріту. Зараховую по одному балу, а значить рахунок 5:4.

Ще можна порівнювати матеріали, структуру кріплення ремінця до корпусу, але тут MTG-B1000 явно попереду (адже ціновий діапазон дозволяє використовувати сапфірове скло, якого немає у GW-3000).

Висновки
Купив би я MTG-B1000B-1A4? Звичайно ж так. Вони повністю відповідають моїм критеріям стрілочної краси, функціональним можливостям, інноваційності та навіть зручності (тонкість, що для мене дуже важливо). Чому ж в огляді так багато слів про серію GW-3000? Тому що навіть зараз я їх вважаю досконалими з точки зору краси аналогового відображення часу в корпусі G-Shock. Та й взагалі, повністю стрілочні G-Shock - це своя любов.

Tags: G-SHOCK

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: