CASIO CDP-S100 - компактне цифрове піаніно з базовими можливостями


Оригінальна модель цифрового піаніно CASIO CDP S100 дозволить будь-якому музиканту брати піаніно з собою, заряджати від батарейок, насолоджуватися прекрасним звучанням та молоточковою клавіатурою. Вага інструменту становить 10.5 кілограм. Літера (S) в назві серії позначає нову концепцію «піаніно майбутнього» від компанії CASIO: Slim & Smart (ультракомпактне та розумне). Дана концепція дозволяє компанії CASIO в черговий раз з гордістю повідомити про безпрецедентний технічному прориві на ринку цифрових піаніно.

Електропіаніно CASIO CDP-S100 - бюджетна та компактна модель, що працює від батарейок

Клавіші
Клавіші CASIO CDP-S100 зі штучним напиленням під слонову кістку та чорне дерево. Тактильно не відрізниш від натурального покриття, що використовується в роялях. Однією з перших головних особливостей CDP-S100 є молоточкова клавіатура. Так, це саме легке і компактне піаніно на сьогоднішній день з молоточкової клавішами. Настільки малі розміри корпусу не завадили розмістити всередині повноцінну клавішну механіку.

Двосенсорна механіка
Для більшої чуйності клавіш, потрібна наявність 3-го сенсора, який відповідає за зняття звуку в нижньому діапазоні клавіші. При так званих "швидких репетиціях" (поширена техніка гри, коли виконавець не відпускає клавішу в початкове положення, а з полупозіціі, або прямо з нижнього діапазону, повторно натискає на неї) інструменти з 2-ма сенсорами не дадуть ніякого звуку. Вони просто не розпізнають вашого маневру. Так ось, хоч CDP-S100 і не має третього сенсора, клавіші все одно чутливо відреагують на ваші вимоги видобути звук! Чому? Тому що тільки в новій лінійці S-серії, виробник реалізував функцію зняття звуку в нижньому діапазоні клавіші. Процесор контролює момент відпускання виконавцем клавіші, і, якщо ви захочете грати енергійні композиції зі швидкою репетицією, у Вас не буде провалів.

В інструментах минулого покоління (CDP-130) такого не було, тому він не особливо рекомендувався для навчання в музичній школі. Деякі твори з програми ДМШ дитина б просто не опановула, а при переході на акустику були б певні труднощі.

- Чому японці вирішили не робити повноцінну трисенсорну механіку. Просто взяли б так перенесли з більш топових моделей свої вже наявні розробки (з PX-160, наприклад)?
- Розміри корпусу не дозволили б цього зробити. Та й ціна стала би не бюджетною, а CDP - завжди вважалося самим бюджетним і компактним електропіано.

Тактильні відчуття
Клавіші покриті спеціальним протиковзким напиленням під слонову кістку та чорне дерево.

Звучання і процесор
У CDP-S100 встановлений процесор AiR. Не новий для Касіо, але з деяким нововведенням. Тут вперше застосували додатковий звуковий фільтр іменований TVF (Time-variant Filter - тимчасово-варіантний фільтр). Виконавець одержує звук, який змінюється з часом. Суть полягає в наступному: коли виконавець натискає кнопку і утримує її, звучання з часом згасає. Якщо вивчити звукову динаміку акустичного рояля, то можна виявити, що з плином часу, поки звучить нота, звук не просто вщухає, він змінює свою якісну наповненість. Він стає іншим. Це пояснюється властивим акустиці обертонам, які виникають під час безпосередньо натискання на клавішу і під час затихання звуку. Так ось, в CASIO CDP-S100 завдяки цьому фільтру TVF, ви отримуєте більше природне згасання звуку: воно не просто стає тихіше, воно змінює свою характеристику. Людське вухо це просто так не почує. Але технічно за допомогою обладнання це можна легко перевірити. Це ще один крок на шляху до природного звуку.

Процесор пропонує 10 тембрів і максимальну поліфонію в 64 ноти. Далеко на цій поліфонії, звичайно, не розженешся: при грі складних пасажів класичної музики, при цьому активно використовуючи педаль сустейн, частина звучання може пропадати в силу обмеженості поліфонії. Цифрове піаніно CDP-S100 дозволяє накладати 2 різних тембри один на інший, але, знову ж таки, обмежена поліфонія не дозволить сильно захопитися цією функцією.

Звучання і тембри
Тембр рояля, він же Grand Piano, він же номер 1 в списку. Мало де пишеться, але CASIO при "виробництві" звуку завжди семплує концертні роялі STEINWAY. Так-так, Стейнвей. Хоч Касіо не виробляє власні акустичні роялі, але це не заважає їм налагодити співпрацю з німецьким виробником і бути не гірше за своїх конкурентів.

CASIO використовує малу компресію звукових хвиль, що дозволяє тембру звучати природно. Внаслідок чого виконавець отримує реальний звук, без додаткових налаштувань еквалайзера та без серйозних програмних поліпшень.

Ефект реверберації
У CDP-S100 є 5 типів ефекту реверберації За допомогою цього Hall Effect ви моментально можете додати ефект відлуння, ніби ви граєте та займаєтеся не вдома, а в просторому залі з хорошою акустикою. Хорус теж буде корисний, 5 типів на борту.

Акустика
Акустична система являє собою два широкосмугових динаміка потужністю 8 Вт кожен. Направлені вони на виконавця. Потужності для середньостатистичної квартири та для домашніх репетицій цілком достатньо.

Базовий набір найнеобхідніших опцій:
- метроном з можливістю завдання числа ударів за такт;
- 9 додаткових тембрів для різноманітності;
- 12 крокові транспонування;
- роз'єм для підключення навушників.

Додаткові функції
Порт USB-to-host дозволить підключити електропіано до комп'ютера. Підтримка MIDI протоколу передачі даних дозволяє використовувати цифрове піаніно в якості міді-клавіатури з різним програмним забезпеченням для створення музики. Але найголовніше, як можна застосувати цей USB-to-host порт: підключити будь-який свій гаджет (смартфон, планшет), попередньо скачавши фірмовий додаток Chordana Play for Piano.

Chordana Play for Piano
Японці подбали про те, щоб навчання на інструменті стало не просто необхідністю, а й інтерактивним та захоплюючим. Особливо актуально для дітей та молоді. Додаток дозволить завантажити будь-яку композицію, навіть сучасну попсу, і розучити її, повторюючи натискання потрібних клавіш на інструменті. Виходить, навчитися грати на піаніно можна навіть без знання нот! Цей софт серйозно розкриває горизонт можливостей розвитку музичних здібностей, процес звикання до клавіш, нотах прискорюється, а результат чути вже через кілька годин, мотивація і інтерес тільки зростає.

Робота від пальчикових батарейок АА типу
Ще одним ноу-хау стала можливість роботи цифрового фортепіано Casio CDP-S100 від 6-ти звичайних пальчикових батарей АА типу! Не всім, звичайно, це стане в нагоді. Але якщо вам потрібен інструмент для виїздів і ви хочете зробити його повністю автономним, тоді це відмінна можливість!

Відсутність дисплея
Деякі відносять до недоліків інтерфейсу та управління CASIO CDP-S100 відсутність дисплея, мовляв він потрібен для того, щоб виконавець контролював обрані налаштування та параметри. Але, по-перше, навіщо він тут? Якщо це базовий інструмент, вбудована функціональність якоїго обмежена по суті метрономом, кількома тембрами, парою ефектів та ще кількома не найважливішими параметрами. По-друге, дисплей стає не актуальним, коли є фірмове мобільний додаток - який прекрасно виконає функцію дисплея.

Зовнішній вигляд та комплектація
Візитною карткою інструментів серії CDP (Compact Digital Piano) завжди була їх компактність. Ця модель важить всього 10,5 кг. Її можна абсолютно спокійно переносити з однієї кімнати в іншу, брати з собою на репетиції, дачу, в поїздки, на пікнік, на пляж, та куди завгодно де може прокинутися творчий порив. Вставили батарейки і вперед!

Компактне цифрове піаніно Casio CDP-S100 початкового рівня спеціально розроблене для тих користувачів, хто тільки починає знайомство з клавішами і просто для тих, хто цінує мобільність. В інструменті немає нічого зайвого, але в той час є все необхідне для гри, навчання та репетицій. І навіть більше, ніж ви можете уявити, завдяки додатку Chordana Play for Piano!

Висновок
Незважаючи на концепцію початкового рівня та обмежений функціонал, Casio CDP-S100 підійде як для музикантів початківців, так і для всіх тих, хто потребує компактне, просте у використанні цифрове піаніно з гідним звучанням. Мабуть, це самий бюджетний і раціональний варіант почати своє знайомство з фортепіано, при цьому, від такого старту ви точно не будете розчаровані.

Читайте також:
Огляд CASIO CDP-S350 - цифрове піаніно з молоточковими клавішами, для початківця

  • Оригинальное цифровое пианино CASIO CDP S100 BK позволит любому музыканту брать пианино с собой, заряжать от батареек, наслаждаться великолепным звучанием и молоточковой клавиатурой. Вес всего 10.5 килограмм. Появившаяся буква (S) в названии серии обозначает новую концепцию «пианино будущего» от компании CASIO: Slim & Smart (ультракомпактное и умное)....

    12 800 грн.
  • CASIO CDP S350 – легкое и компактное цифровое пианино, имеющее клавиатуру на 88 клавиш с молоточковым эффектом и продвинутый звуковой процессор, ЖК-дисплей для удобной навигации, 10 встроенных тембров с возможностью наложения, эффекты реверберации и хорус, функцией транспонирования +-2 октавы.

    18 500 грн.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: