Годинник CASIO GPR-B1000-1BER - король G-Shock з незалежною GPS навігацією

Сьогодні задав собі питання, чи є якась межа візуальної потужності годинників G-Shock? Всі (ну або майже всі) годинники G-Shock так чи інакше мають великий корпус, як того вимагає ударостійка складова - поліуретан, напливи над склом та інші дрібниці. За результатами виставки Baselworld 2019 можна зробити висновок - японці нарешті усвідомили, що шляхом збільшення корпусу вже йти не можна (особливо після корпусів GWG і GG), і придумали абсолютно нову захисну концепцію Carbon Core Guard (GWR-1000, GA-2000, GG-B100, GST-B200), яка полягає в наявності в корпусі карбону (який міцніше і легше поліуретану). Але є одна серія, що йде врозріз всім сучасним "канонам" годинникової справи, яка виділяється серед інших не тільки просунутим функціоналом, але і солідними габаритами - GPR-B1000, саме її представника GPR-B1000-1BER я сьогодні буду розбирати в детальному огляді.

Виробник відносить корпуси GPR-B1000 до окремого напрямку G-Shock Rangeman, грубо кажучи - годинник для застосування в суворих умовах. Так, будь-які шоки здатні витримати примхи матінки природи, ще й не розбитися при сильних ударах та падіннях. Після GWG -1000 мені здавалося, куди вже крупніше? Ви не повірите, але GPR-B1000 ще більше - 60,3 × 57,7 × 20.2 мм проти 59,5 x 56,1 x 18,0 мм у GWG. Більш того, я навіть трохи здивувався, коли взяв у руки коробку з годинником, адже вона реально важка і масивна.

Це дійсно король G-Shock
Інша справа, коли вперше бачиш GPR наживо одразу помітний величезний і важкий корпус (цілих 142 грами!) Чекав, коли ж його нарешті дістану з коробки і здивуються його величним видом. Фанатів компактних і тонких G-Shock ця модель точно не зацікавить - щоб комфортно носити GPR-B1000, потрібно дійсно потужне зап'ясті. Забудьте про сорочки, костюми і довгі рукави (якщо звичайно не носити їх поверх манжетів). На моїй руці годинник трохи з'їжджає через свою масу, але проблема вирішується більш міцним затягуванням ремінця. Скажу відразу, "шайба" однозначно відчувається на руці, але я точно знаю - є ті, хто цінує те саме відчуття важких і брутальних годин, не відчуваючи при цьому незручностей.

Годинник GPR-B1000 відносять у професійне спрямування, а значить і захищений він професійно - стійкий до бруду корпус, як у Mudmaster, Low-Temp дисплей (працює навіть при температурі -20°C), сапфірове скло (не відблискує, не дряпається, повністю прозоре) і саме собою, фірмова ударостійкість.

Незважаючи на поліуретанові напливи над склом, безель сталевий з поліруванням у вигляді волосяної текстури. Кнопки масивні, з явними зубцями для кращого зчеплення з шкірою або рукавичками.

Гвинти на передній частині корпусу не прокручуються і не люфтять, як у випадку з GG-1000, а значить про муляжі говорити не доводиться - вони точно служать додатковими тримачами поліуретанової частини.

Ремінець
Ремінець зі вставками з карбонового волокна - дуже міцний і надійний. Потужна застібка з нержавіючої сталі, як і годиться топовим серіям G-Shock.
Для кращого облягання зап'ястя інженери передбачили вставки зі зворотного боку ремінця. На кінці ременя є спеціальний виступ, який чіпляється за застібку, не даючи ремінцю випадково випасти з тримача.

Дисплей
Дисплей повністю цифровий. Всупереч переважній більшості моделей з комбінованими циферблатами, вважаю що справжні невбивані годинники повинні бути електронними, і крапка. При цьому я не применшую ударостійкі характеристики серій зі стрілками - питання ні до корпусу, а до механізму, який відповідає за ці стрілки. Будь-які рухомі деталі при сильних ударах можуть "збиватися", і тим самим порушуються функції годинника. Немає стрілок - немає проблем.

Електронна панель займає близько 50 відсотків всього простору на дисплеї. Можна було і більше, але японці пішли на такі жертви заради кільця для уловлювання сонячних променів, які перетворюються в енергію для живлення акумулятора. Все логічно, потужна начинка вимагає серйозної енергії. Сам дисплей сильно відрізняється від інших G-Shock - тепер він ще більше схожий на класичну LCD панель. Грубо кажучи, зображення складається з окремих пікселів, які можуть формувати будь-яку інформацію на екрані, на відміну від класичної концепції цифрових G-Shock, де вся інформація вже заздалегідь "вшита" в вигляді блоків.

Нові технології дають більше можливостей
Управляти функціями годинника тепер можна просто прокручуючи заводну головку (далі я буду називати її роликом). Мене вразила зручність налаштування без смартфона - кожна кнопка викликає відповідне меню, яке прокручується роликом, а натискання ролика відкриває підменю.

Умовно, тут можна виділити три великих меню - Setting (налаштування), Mode (режим годинника) і Receive (бездротові можливості).

Натискаю кнопку Adjust - з'являється меню Setting. Тут, як ви вже зрозуміли, налаштовуються базові параметри - відображення дисплею, режим в "в літаку", будильник, час, звук кнопок, підсвічування і т.д. Дуже сподобалися формати відображення інформації на дисплеї - підменю Screen дозволяє вибрати між базовим варіантом (час, дата, заряд акумулятора) і більш просунутою інформацією (час + карта навігації, час + барометр, час + схід сонця, час + світовий час).

У підменю будильника можна виставити час для 4 окремих сигналів, причому налаштування дуже просте та зрозуміле - підказки (на які кнопки натискати) відображаються прямо на дисплеї. Загалом, штука мегазручна, тому і відірватися складно.

Час налаштовується за таким же принципом - не потрібно шукати інструкцію, і навіть підключатися до смартфону по Bluetooth.

Меню Mode
Меню Mode - аналог списку режимів у G-Shock. Тільки тут перегортання організовано більш продумано, з окремим входом в підменю натисканням ролику. Тут можна швидко активувати потрійний датчик (альтиметр / барометр, термометр і компас), подивитися інформацію про схід / захід Сонця, рівні приливу, фази Місяця, скористатися секундоміром, таймером і світовим часом. У будь-якому з цих режимів в нижній частині дисплею відображається поточний час - не потрібно повертатися на початковий екран.

Меню Receiving
В меню Receiving розташувалися функції Bluetooth і GPS для бездротової роботи.

Багатьом буде цікава можливість навігації за допомогою GPR-B1000 - цей годинник є самостійним навігатором (GPS працює без зв'язки зі смартфоном) і це перші G-Shock з такою крутою можливістю.
Побудова маршруту виконується в окремому режимі GPS Positioning, щоб туди увійти потрібно утримувати ключ протягом 2 секунд. На дисплеї годинника відобразиться екран з номером запису (максимум 20 штук), і як тільки годинник встановить з'єднання зі супутником, з'явиться точка - це і є поточне місце розташування.
У міру руху за заданим маршрутом можна "реєструвати" окремі точки (до 60 штук) натисканням заводної голівки. Тут же пропонується встановити іконку для точки.
Всі зареєстровані точки можна переглянути в меню режиму навігації - кожен запис містить інформацію про дату, час, висоту, атмосферний тиск, температури і широти / довготи в заданій точці. Це справжня знахідка для піших туристів - вся необхідна інформація на одному маленькому екрані.


Тепер найцікавіше - будь-яку з зареєстрованих точок можна використовувати в якості місця призначення для навігації. Натискаємо на заводну голівку, далі йдемо в такій послідовності: SETTING - GOAL - POINT RECALL. Вибираємо необхідну точку і повертаємося в підменю Navigation. Тепер в режимі навігації точка призначення відзначиться іконкою G, а стартова точка іконкою S. Між цими двома точками прокладається маршрут з проміжними точками і часом що залишився до мети.
Під час навігації налаштовується масштаб карти, всього 4 рівні масштабування, причому останній, найточніе показує чіткий напрямок руху у вигляді великої стрілки.
Натискання кнопки Adjust відкриває екран з відстанню до точки призначення.
У будь-який час можна передумати і розвернутися в інший бік - тепер початкова точка виступає як кінцева точку маршруту. Під час навігації натискаємо кнопку Receiving і вибираємо Backtrack (повернення).
Для завершення навігації вибираємо пункт Quit в меню навігації.
Будь-який запис можна захистити від зміни або видалення.

Якщо хочете підвищити точність GPS, у вашому розпорядженні налаштування інтервалу отримання сигналу - normal (місце розташування уточнюється щохвилини) і high rate (кожні кілька секунд). Пам'ятайте, в режимі High навігація пропрацює значно менше за часом, так як GPS в такому випадку витрачає більше ресурсів.

Кому це взагалі потрібно?
Відповідь проситься сам собою - туристам, які проходять пішки великі відстані, при цьому не особливо орієнтуючись в конкретній місцевості, або рейнджерам, які пережили у собі суворі умови матінки-природи.

Варто відзначити, що вперше годинник з Bluetooth, сам блютуз відійшов на другий план. Все через продуману індикації і зручне управління годинником, коли не потрібно годинами вивчати інструкцію, щоб виконати необхідні дії. В даному випадку, Bluetooth виступає скоріше, візуальним помічником, ніж основним засобом управління (знову ж, це моя суб'єктивна думка).

Залишити без уваги бездротову синхронізацію я не можу, тому встановивши додаток G-Shock Connected на свій смартфон, приступаю до справи. Обираю GPR-B1000 зі списку, і відразу ж вилазить підказка, як активувати з'єднання:

З'єднання пройшло успішно і на екрані відображено вітання:
Час і дата синхронізувалися автоматично, як і належить годинниках з Bluetooth. Потрапляємо в головне меню, яке складається з 4 пунктів - Guide, Activity, World Time і Utility.
Все керівництво "заточене" під навігацію, тут 4 підпункти:
- Рух до місця призначення
- Записати місце свого перебування
- Повернутися в початковий пункт
- Показати навігацію на годиннику.
Пункт Activity пропонує імпортувати дані про навігації з годин в додаток.

Після успішного імпорту можна зайти в підпункт All Activity і переглянути маршрут руху (журнал дій). Тут буде карта (топографічна або супутник) з нанесеними на ній точками, які відзначаються під час навігації. Детальна інформація теж є - широта, довгота, атмосферний тиск, висота, і сукупна різниця висот.
Список точок відображається в окремій вкладці Пункти. Тут можна задати назву для кожної точки (за замовчуванням це широта та довгота).
Маршрут можна створити самостійно відповідно до останніх показників діяльності, або ж вибрати свій з пошуком за ключовим словом. Тап в будь-якому місці на карті створить точку маршруту, де S - початкова точка, G - кінцевий пункт. Є можливість вказати проміжні точки маршруту.Світовий час

Функція світового часу працює стандартно - вибираємо на карті будь-який з 300 міст і відправляємо настройку в годинник.
Меню Utility включає в себе будильники і таймер.

Якщо для забезпечення роботи звичайних функцій GPR-B1000 вистачить енергії від сонячного живлення, то для GPS-навігації цього вже не достатньо. Японці подбали про цей момент і спорудили бездротову зарядку - в якості основного елементу виступає модуль з червоними "вушками" для обхвату корпусу годинника. Вушка чіпляються за спеціальні пази в корпусі і чорна частина зарядки повністю прилягає до задньої кришки. Для зарядки використовується маленький провід USB. Приблизно так це виглядає:

Задня кришка керамічна, товщиною близько 2 мм – за словами виробника кераміка сприяє кращому прийому сигналу GPS і придатна для передачі енергії від бездротової зарядки. 5 годин зарядки - 33 години безперервної GPS-навігації з повним функціоналом. Якщо ви подорожуєте більш тривалий час - ніхто не заважає взяти з собою PowerBank. Зарядний пристрій, якщо що, на 5 вольт, споживання 0,9 Ватт.

Підсвічування
Підсвічування Super Illuminator повністю відповідає елітному та професійному статусу - дисплей підсвічується повністю. Автопідсвічування при повороті руки спрацьовує чітко.

Висновок
Серія GPR-B1000 отримала брутальний, величезний і максимально захищений корпус в стилі Mudmaster, який буде корисний в несприятливих умовах, а функціональна частина виводить модель на абсолютно новий рівень розуміння професійних годинників. Найголовніше - це звичайно ж GPS- навігація без прив'язки до інших гаджетів, GPR-B1000 можна використовувати як самостійний навігатор в туристичних походах та при виконанні тактичних завдань. Додавання проміжних точок, прокладання до них маршруту, перевірка відстані до цілі, встановлення іконок для окремих точок, перегляд всього маршруту в додатку на смартфоні та прямо на дисплеї годинника - японці однозначно зробили прорив в годинниковій справі. Якщо ви фанат великих корпусів, вам необхідна навігація в тому вигляді, яку пропонує GPR-1000, і не лякає кінцева ціна - тоді це ваш варіант.

Tags: G-SHOCK
  • CASIO G-SHOCK GPR-B1000-1ER - наручные часы коллекции G-SHOCK, Bluetooth® Smart, полностью автоматическая светодиодная подсветка, ударопрочность, устойчивы к низким температурам, солнечная батарейка, точное время через GPS, барометр, термометр, цифровой компас, данные о восходе/закате солнца, отображение данных о луне, датчик приливов и отливов,...

    35 400 грн.
  • CASIO G-SHOCK GPR-B1000-1BER - наручные часы коллекции G-SHOCK, Bluetooth® Smart, полностью автоматическая светодиодная подсветка, ударопрочность, устойчивы к низким температурам, солнечная батарейка, точное время через GPS, барометр, термометр, цифровой компас, данные о восходе/закате солнца, отображение данных о Луне, датчик приливов и отливов,...

    35 400 грн.
  • CASIO G-SHOCK GPR-B1000TF-1ER - ударопрочные, грязенепроницаемые мужские наручные часы, гарантия 24 месяца, механизм: кварцевый (батарейка), стекло: сапфировое, функции: число месяца; день недели; будильник; секундомер; календарь; месяц, доп. Функции: измерение барометрического давления; измерение температуры; компас; измерение высоты; мировое время;...

    42 250 грн.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: