Годинник PROTREK PRW-50Y-1BER - отримав нетиповий дизайн для туристичної серії

Сьогодні ми розглянемо детально симпатичну модель PROTREK PRW-50Y-1BER. Коли вперше побачив цю модель годинника при погляді на циферблат ніяк не міг зрозуміти: чи це дуже старовинний годинник, де колір слонової кістки у дисплея вважався певним стандартом в годинній індустрії, чи це просто сучасний стиль, який бере початок з минулого. Я зупинився на другому варіанті. Як ви вже напевно здогадалися, я буду багато говорити про дизайн циферблата в нових PRW-50Y-1BER. Це в цілому логічно, оскільки в начинці PRW-50 немає нічого принципово нового.

Циферблат
Дуже читабельні арабські індекси - так виробник описує представників PRW-50 в своїх офіційних релізах. Безперечно, годинник не може бути іншим, адже кожна годинна відмітка (крім "5" і "7") отримала власне арабське число. В цьому немає нічого надприродного, однак для японців велика кількість числових значень вважається дуже рідкісним явищем.

Матовий фон кольору слонової кістки мінімізує відсвічування, завдяки чому Протреки вже не впізнати. Саме PRW-50Y-1BER змінюють уявлення про туристичний бренд ProTrek. Тепер це не велика "шайба" спортивної зовнішності, PRW-50 виглядають як звичайні, вибачте за вираз, механічний годинник у компактному корпусі з традиційним, навіть консервативним стилем циферблату. Якби я побачив такі у кого-то на зап'ясті, сумніваюся, що зміг би легко ідентифікувати бренд.

Такий стан справ особисто мені дуже імпонує. Будучи людиною і офісною і спортивною, кожен раз міняти свого вірного товариша на зап'ясті не дуже хочеться, а розуміти функціональний потенціал годинника навіть у звичайному міському житті дуже приємно.

Крім арабських цифр і світлого дисплея, хочеться ще відзначити дизайн стрілок та сам зубчастий безель (не обертається, але з індексами міст для переміщення тимчасовими зонами в режимі світового часу). Стрілки стали компактніше (у порівнянні з PRW-60), з більш виразними контурами, а кінчик секундної стрілки гармонійно поєднується з червоними написами на дисплеї. Навіть режимна шкала (у 10 годинної позначки) не отримала окремої сегментації на циферблаті, а просто розташувалася на основному табло (що створює атмосферу мінімалізму).

Безель
Зубчастий безель - така собі вишенька на торті до класичного образу годинника. Той факт, що безель металевий не може не радувати, оскільки в моделі PRW-3000 з цим були проблеми (покриття легко деформується з часом).

Та й взагалі, не будемо забувати, серія PRW-50 належить до підрозділу Climber Line, що робить їх профільними годинниками для альпіністів та інших шанувальників гірських пригод. Міжрамна структура задньої кришки посилила міцність кріплення ремінця і самого корпусу.

Ремінець
Матеріал - силікон, але з приставкою "Dura-Soft". Щоб ви розуміли, це силікон з покращеними властивостями тривалості роботи. Топовий полімерний матеріал на поточний момент за своїми характеристиками.

На дотик дуже м'який і навіть тягнеться як туга гумка. Я дивуюся його комфортності. Матеріал настільки "товариський" до зап'ястя, що немає відчуття прилипання, "гумовий". Просто мені вже доводилося використовувати гумові варіанти, то до зручності їм ще дуже далеко. А тут прекрасна альтернатива шкірі і тканині.

Важіль ніби натякає - ремінець легко зняти. А ще новий формат кріплення ремінця до корпусу дійсно дуже потужний - спеціально тягнув ремінець в одну сторону і не побачив жодного сигналу для занепокоєння.

Нове інженерне рішення, яке сприяє міцності кріплення ремінця до корпусу (і не тільки). Суть в тому, що вушка ремінця інтегровані в корпус (що ще зменшує використаний простір), а інноваційна X-подібна структура корпусу рівномірно розподіляє фізичні навантаження, посилюючи таким чином міцні характеристики годинника (як від ударів, так і від зовнішніх сил).

Компактність
X-подібна структура корпусу та датчик третьої версії (вже стандарт в сучасних протреках) дозволили зменшити серію до наступних розмірів: 50,5мм x 47,2мм x 13,3мм.

Виробник заявляє, що годинник зручно носити навіть під манжетом сорочки або кофти. Я б не був таким категоричним, оскільки модель все одно складно назвати дуже тонкою. 13,3мм як би добре, проте вузькі манжети змусять вас переглянути свій часовий набір. Так, PRW-50Y точно йдуть від "шайб" і відмінно вписуються під 90% стандартного гардеробу.

Функціональність і технології
Годинник PRW-50Y-1BER отримав самі перевірені і просунуті технології, однак не може похвалитися сучасними напрацюваннями по типу крокоміру та не має синхронізації з телефоном. Не можу назвати це мінусом, оскільки і існуючий набір викликає похвалу: сонячне живлення (ви просто забудете про зміну елементів живлення), радіосінхронізація (автоматична корекція часу за радіосигналами точного часу), розумна голівка "Smart Access" (спрощує використання функцій), автоматична корекція аналогового часу в разі розсинхронізації з цифровим (да таке теж може бути). Що стосується функцій, то назву лише найбільш знакові: компас, термометр, висотомір / барометр, світовий час, графік набору висоти, секундомір, таймер, будильники.

Hand Shift - це функція стрілок, коли вони займають нейтральне положення, щоб ви могли розглянути інформацію на цифровому дисплеї. В останніх моделях ProTrek я захоплювався цією можливістю, оскільки вона активізувалася автоматично. Наприклад заходите ви в режим секундоміра і стрілки відразу переміщаються. У PRW-50Y-1BER немає ніякої автоматизації. Навіть довелося залізти в інструкцію для розуміння комбінації кнопок для активізації функції. Благо, знайшов - затискаємо підсвічування і ліву нижню кнопку. Чи не саме зручне рішення. А ще, стрілки не фіксують своє становище на час використання режиму і вам кожен раз треба буде їх прибирати (обнулили секундомір, стрілки знову стали на свої місця). У підсумку щось з функцією Hand Shift не склалося, хоча, можливо, виробник намагається таким чином тримати вас завжди в курсі поточного часу.

Підсвічування
Хоч як би хвалилися японці технологією Neon Illuminator, в PRW-50Y-1BER вона слабо відчувається.

Просто годинні індекси не отримали ніяких додаткових елементів відображення і весь Neon Illuminator торкнувся лише 6-годинної позначки. Благо, окреме LED підсвічування цифрового віконця повністю витягує зчитування інформації у темний час доби.

Висновки
Годинник PRW-50Y-1BER відповідає заявленним функціям просунутих годинників під брендом ProTrek. У годиннику присутні аналогічні корисні функції і технології, але тільки з більш посиленим корпусом і матеріалами. Це супер надійний годинник, який ні в якому разі не потрібно заряджати. Єдина і ключова відмінність від інших товаришів: наявність абсолютно нетипового світлого фону циферблату, велика кількість арабських цифр і зубчастий безель. І ці три елементи перетворюють туристичний годинник в помічника на всі випадки життя.

Tags: PROTREK

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: