G-SHOCK GST-B200-1AER - корпус з захисною структурою Carbon Core Guard

Свого часу серія сталевих G-Shock, яку японці назвали G-Steel, наробила чимало галасу серед шанувальників ударостійких годинників. По суті це були перші джішокі у сталевому корпусі і з осудним цінником (старенькі модельки MTG і MRG не беру до уваги). Тоді Casio довели всьому світу - міцний і захищений корпус не обов'язково повинен бути полімерним, і метал може конкурувати з більш пружним і легким матеріалом. Не встигли ми отримати насолоду від GST-B100 з карбоновим безелем, як було представлено абсолютно нову серію GST-B200 на часовий виставці Baselworld 2019. Це вже третій за рахунком корпус (після GWR- B1000 і GA-2000) з новомодною захисною структурою Carbon Core Guard.

Перше враження від CASIO G-SHOCK GST-B200-1AER - вони реально легкі і на руці (і в руці) майже не відчуваються. Завдяки карбоновому прошарку, який пронизує сталеву оболонку. Тільки в цей раз вуглецеве волокно тут не для краси і стилю - цей технологічний матеріал міцніше і легше за поліуретан та сталь.

Розміри мене дуже порадували - 53.3 x 49.2 x 14.5 мм проти 58,1 x 53,8 x 14,1 у GST-B100. Виробник чомусь порівнює їх з GST-W300, нібито з попереднім поколінням, я ж вважаю логічним саме порівняння з 100-ми - все-таки більш споріднена серія, незважаючи на загальну концепцію всієї сталевої "родини". Циферблат при цьому не втратив ні міліметра, а значить немає шкоди індикації. Зізнаюся чесно, це перші джішокі, які я можу назвати ідеальними в плані габаритів і можу сміливо сказати - для зап'ястя 17,5-18 см вони точно не будуть "шайбою".

Циферблат
Дизайн циферблата тільки віддалено нагадує GST-B100, тобто це точно не клон свого попередника. Годинникові мітки стали явно крупніше, і цей факт позитивно позначається на зчитуванні аналогової зони. З появою електронної панелі повністю змінюється філософія стрілочних G - тепер основна інформація відображається саме в цифрі, а додаткове віконце, так би мовити, "на підстрахування" - відображає поточний режим часу і рівень заряду акумулятора. Віконце дати пропало із зрозумілих причин - досить натиснути одну кнопку, щоб побачити дату в повному форматі.

Цифрове табло виконане за STN-технологією з кращим кутом огляду, і що найважливіше — має краще зчитування навіть при яскравому сонячному світлі. Звичайні інверсійні рідкокристалічні дисплеї G-Shock, ведуть себе сумно в яскравий сонячний день. Зображення з дозволом 7х33 точок складається з великих блоків (або пікселів) - інформація зчитується без проблем та з пристойної відстані.

Корпус
Карбоновий корпус видно з боків і в місцях кріплення ремінця. Вірніше, поліуретан, посилений карбоном, але перший варіант звучить солідніше. У будь-якому випадку це сильна сторона GST-B200 тому сумніватися в наявності вуглецевої складової не варто. Основні кнопки трохи втоплені в карбоновий корпус, тому захищені не тільки від випадкових натискань, але і від ударів та падінь. Центральна кнопка, розташована праворуч виділяється серед інших - нагадує стиль MRG і MTG. Наскільки я зрозумів, використовується тільки для конекту зі смартфоном і корекції часу.

Ремінець
Ремінець - стандартний поліуретан у зовнішній текстурованній вставці. Все частіше помічаю на руці у людей саме варіант сталь + поліуретан - виглядає стильно і носиться легко. Розробники передбачити можливість швидкої заміни ремінця - одне натискання маленького важеля вирішує цю проблему за пару секунд. Питання тільки до потенціалу аксесуарів годинників G-Shock - поки тільки у GA-2000 є окремі ремінці в продажу. Якщо GST-B200 продемонструють позитивну динаміку в продажах, змінні ремінці не змусять себе довго чекати.

Кришка
Задня кришка не випирає над кнопками, а значить і не потовщує корпус. Дизайн преміальний, з матовою кромкою і гравіюванням Carbon Core Guard - дрібниці, які оцінить не тільки досвідчений фанат G-Shock.

Скло
Мінеральне скло йде врівень з безелем, тому все ж краще уникати зустрічей з гострими кутами.
З'єднання зі смартфоном
Простоту і інтуїтивність настройки неможливо відчути без з'єднання зі смартфоном - Bluetooth вирішує всі проблеми без інструкцій та нескінченного натискання кнопок навмання. Насамперед потрібно встановити на смартфон додаток G-Shock Connected (є для Android та iOS). Після запуску програми пропонується вибрати модель годинника, а слідом відображається порада, як підключити годинник - утримувати центральну кнопку близько двох секунд.
Додаток
Меню додатка дуже просте і складається з Guide (інтерактивне управління), World Time (світовий час) та Utility (будильник і таймер). Гайд в свою чергу ділиться на секції - режим поточного часу, світовий час, секундомір, таймер, будильник. Якщо раптом забули, куди і навіщо натискати - тут все детально розписано і показано.
Світовий час
Функція світового часу - зручна фішка для мандрівників. Всього пара рухів по екрану - і я вже виставив Берлін в якості другого міста. Місто можна вибрати прямо на карті, або вбити в пошуку. Всі ці параметри, до слова, можна налаштувати і в самому годиннику, правда чи варта гра свічок?
Будильник
Меню Alarm складається з 5 окремих будильників, кожен з яких може бути простим (тільки одне спрацьовування), денним (спрацьовує кожен день в один і той самий час), і настроюється (щомісячний, щорічний, щоденний). Кожен будильник має свою назву.

Таймер
Таймер простенький та зрозумілий - виставив час, відправив настройку у годинник та користуєшся.

Окремо хочу сказати про меню налаштування додаткових можливостей - тут розташувалися пункти відображення інформації щодо, звуку кнопок, ручного регулювання часу, літнього часу, підсвічування і положення стрілок. Якщо стрілки раптом збилися (наприклад, від сильного удару, або магнітного впливу), все легко виправляється за допомогою пункту "Налаштування домашніх положень". Вибираємо стрілку, і рухаємося вправо або вліво, залежно від відхилення стрілки.
Живлення
Сонячна батарея дозволяє користуватися всіма перевагами бездротової синхронізації без будь-яких проблем - підзарядка від денного світла доступна майже завжди.

Секундомір
Секундомір на 24 години досить точний - крок вимірювання 1/1000 секунди. Приємно спостерігати за долями секунд, та ще й на такому великому екрані.
Hands Shift
З інших можливостей варто відзначити функцію Hands Shift, або переведення стрілок в нейтральне положення - може знадобитися при активному використанні секундоміра або таймера, щоб в потрібний момент стрілки не закривали електронне табло.

Підсвічування
Підсвічування саме таке, яке повинне бути у всіх комбінованих циферблатах (цифро-аналогових) - два світлодіоди освітлюють окремо аналогову зону і цифрове віконце. Необрітове (світлонакопичувальне покриття на стрілках) в розрахунок не беремо - воно тут посереднє. До речі, автоспрацювання відбувається при повороті руки.

Висновок
Особисто я залишився дуже задоволений GST-B200-1AER. Комфортні розміри і легкість корпусу, незважаючи на метал, зіграли вирішальну роль в моєму баченні серії. Не хвилюйтеся, сталі тут як і раніше багато - безель, гвинти, кнопки, кріплення ремінця створюють загальну картину елітних годинників, хоч модель і не відноситься до верхнього преміум-сегменту. Бездротові можливості і сонячне живлення були і у GST-B100, але ось карбонова складова однозначно виводить 200-ті на новий рівень - як в плані зручності, так і міцності.

Tags: G-SHOCK
  • CASIO G-SHOCK GST-B200-1AER - ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (солнечная батарея), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: нержавеющая сталь, полимерный ремешок, водонепроницаемость: 20 ATM, подсветка: светодиодная подсветка, модуль: 5608, функции: число месяца; день недели; будильник;...

    12 650 грн.
  • CASIO G-SHOCK GST-B200B-1AER - ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (солнечная батарея), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: нержавеющая сталь, полимерный ремешок, водонепроницаемость: 20 ATM, подсветка: светодиодная подсветка, модуль: 5608, функции: число месяца; день недели;...

    16 010 грн.
  • CASIO G-SHOCK GST-B200D-1AER - ударопрочные мужские часы, механизм: кварцевый (Солнечная батарея), гарантия: 24 месяца, стекло: минеральное, тип индикации: стрелочные+цифровые, материал корпуса: нержавеющая сталь, стальной браслет, водонепроницаемость: 20 ATM, подсветка: светодиодная подсветка, модуль: 5608, функции: число месяца; день недели; будильник;...

    16 910 грн.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: