G-SHOCK GM-6900-1ER - приклад функціональної простоти зі своїм власним стилем

Моя пристрасть до металу у G-Shock-ах почалася з лінійки G-Steel з появою серії GST-B200). Ось знаєте, так буває - подивився на годинник всього один раз і зрозумів - вони точно повинні бути у мене на руці. Так і сталося. За весь час володіння GST я ні разу не пошкодував про свій вибір, нехай і у сталі є свої нюанси - з часом на на них перестаєш звертати увагу. Наступними з мого особистого списку мастхев стали GM-6900-1, які хоч і набагато простіше G-Steel у плані можливостей (GM-6900 - повернення "триокого" в металі), проте не поступаються їм у візуальній "металевії" солідності.

G-SHOCK GM-6900-1ER

Багато хто до цих пір вважає, що справжні Джішокі повинні бути зроблені з полімеру, щоб забезпечувати безкомпромісну ударостійкість. У чомусь вони мають рацію - це ідеальний матеріал для поглинання ударного навантаження (через свою еластичність та гнучкість). Сталь же в свою чергу "монолітна", тобто її важко було уявити у якості демпфера для електронного модуля годинника. Інженери компанії Casio це прекрасно розуміли і вирішили питання цілком прогнозованим способом - створили "сендвіч" з двох матеріалів (сталь - зовні, полімер всередині), тим самим вирішивши питання захищеності модуля.

Поява серії GM-6900 - чергова данина минулому ударостійкого бренду, а саме 6900-й серії з "триокого" цифровою індикацією. До речі, це один з найбільш продаваних корпусів серед G-Shock - молодь по всьому світі вже 25 років залишається вірною впізнаваному форм-фактору. Думаю, сталь в такому варіанті виконання ще більше пожвавить продажі, адже завжди хочеться чогось новенького, при цьому щоб воно не відступало далеко від класики.

Сталь у GM-6900-1 приваблює передусім ідеальною дзеркальною поліровкою і чіткими лініями. Відразу мимоволі думаєш про ті числені подряпини, які неминуче з'являться згодом (тут немає захисту у вигляді IP-покриття), і аж не по собі стає - таку красу шкода псувати. Причому, дбайливе використання годинника (скажімо, офісний і домашній стиль) не врятує від цієї проблеми. Не хочу нагнітати, просто розповідаю зі свого досвіду. Поступово звикаєш до цих дрібниць і перестаєш помічати дрібні недоліки.

Верхня і бічна частини безеля мають текстуру "волосся" - такий тип обробки металу, при якому досягається шорстка поверхня у вигляді мікроскопічних ліній.

Якщо подивитися на годинник збоку, можна побачити прошарок корпусу зі скловолокна - комбінація з цих двох матеріалів відмінно справляється з поглинанням ударів та вібрацій. Усередині знаходяться виступи для більш точного прилягання сталевої накладки до внутрішньої частини, щоб виключити вільне "ходіння" обох цих деталей.

Корпус
Навпомацки годинник реально важкий - не очікував такої масивності. Та й товщина тут солідна - 18,6 мм, а це майже на 2,5 мм більше, ніж у DW-6900.

Ремінець
Ремінець змінний, механізм такий самий, як у багатьох сучасних серій - на штифті є спеціальний важіль, який звільняє кріплення при натисканні. Сам ремінь гладкий і тонкий, без будь-яких виступів.

Здивувала верхня ліва кнопка - вона повністю втоплена в корпус, коли як інші виступають десь на міліметр. У мене навіть немає припущень, чому так, але думаю, цього має бути якесь пояснення.

У верхній і нижній частинах корпусу є по два великих гвинти, які, на перший погляд, додатково тримають ремінець, але їх функція зовсім інша - ще надійніше скріпити обидва шари з різних матеріалів.

Підсвічування
Кнопка "G" на лицьовій частині - ще один "подарунок" з минулого. Натискання активує підсвітку. Підсвічування тут електролюминесцентне, без автоспрацювання при повороті руки.

Циферблат
Циферблат в стилі "металік" - під стать корпусу. Інверсійний варіант дисплея хоч і критикують за його погану читабельність на сонці, зате він виглядає свіжіше та гармонує зі стилістикою годинника.

Призначення круглих віконець
У режимі поточного часу, таймера і секундоміра "трійця" працює в унісон - ведеться відлік секунд, при цьому кількість блоків у віконцях або збільшується, або зменшується, і все це відбувається синхронно. Кожен блок правого віконця відповідає 10 секундам. Особисто я люблю такі прості і в той же час геніальні речі. У режимі секундоміра і таймера два маленьких віконця працюють у прискореному режимі - два повних оберти сигналізують проходження 1 секунди. Особливо уважні можуть навіть вирахувати частки секунд за цими віконцями (частки не відображаються на основному цифровому табло).

Таймер
Таймер з автоповтором - зручна штука для любителів циклічності. Межа вимірювання 24 години, як і у секундоміра.

Будильник
Будильник (він тут один), щогодинний сигнал, миготливе підсвічування, календар, 12/24-годинний формат часу - модуль GM-6900 пропонує мінімальний електронний функціонал.

Висновок
Чоловічий годинник GM-6900 - приклад функціональної простоти зі своїм власним стилем. Якщо ви шукаєте недорогий, але міцний варіант зі сталлю – беріть, будете задоволені та не пошкодуєте. Багаторічним фанатам лінійки G-Shock годинник до придбання майже обов'язковий. Радує той факт, що японці розвивають не тільки свій технічний потенціал (Bluetooth, пульсометр, GPS-трекінг і т.д), а й приділяють увагу більш приземленим речам - на які також завжди буде попит.

Tags: G-SHOCK

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: