G-SHOCK GBD-H1000 - бігові годинники з датчиком пульсу та спортивними функціями

Офіційно представлено нові годинники G-SHOCKGBD-H1000 і GBD-100. Флагманська серія GBD-H1000 цікава цілим набором спортивних можливостей, серед яких є оптичний датчик пульсу, що відкриває нові можливості для продуктивного тренування. В цілому корпус і його форм-фактор дуже нагадують "монстра" GPR-B1000 з сусідньої лінійки Rangeman, але тут все зроблено більш компактно - все-таки це годинник для бігу та іншої спортивної діяльності. На момент написання статті в серії представлено 4 моделі: чорно-білі GBD-H1000-1A7ER, чорні GBD-H1000-1ER, червоні GBD-H1000-4ER, чорний + червоний GBD-H1000-8ER.

Технічний потенціал серії переоцінити взагалі неможливо - Bluetooth-синхронізація (з окремим додатком саме для GBD-H1000), повноцінний модуль GPS, сонячне живлення, окремий пристрій для підзарядки від мережі (як у GPR-B1000), повідомлення смартфона на дисплеї годинника, аналіз специфічних параметрів тренування (швидкість, дистанція, темп, споживання кисню, аеробний та анаеробний тренувальний ефект).


G-SHOCK GBD-H1000-1ER


G-SHOCK GBD-H1000-1A7ER

G-SHOCK GBD-H1000-4ER

G-SHOCK GBD-H1000-8ERДатчик пульсу і його можливості для кардіо-тренувань

Сам сенсор тут оптичний, тобто відстежує підшкірний кровообіг для вимірювання частоти серцевих скорочень. Знаходиться датчик на задній кришці та схожий на аналогічні у більшості фітнес-браслетів.

Пульсометр
Пульсометр вимірює частоту скорочення серцевого м'яза в реальному часі. Зібрана інформація аналізується і годинник формує так звану "кардіо-картину" спортсмена, в яку входять: статус тренування, фітнес-рівень (fitness level trend), рівень навантаження (training load trend), максимальне споживання кисню (VO2max) і час відновлення серцевого ритму (recovery time).
VO2max - дуже важливий показник не тільки для професійних бігунів. Грубо кажучи, це максимальна кількість кисню, яку людина споживає в хвилину на кілограм своєї ваги (мл / кг / хв). Використовується для оцінки кардіореспіраторних можливостей організму при високих навантаженнях на кровоносну та дихальну системи. Існує навіть спеціальна шкала, за якою можна визначити, в якому стані знаходиться рівень VO2max (в залежності від статі та віку):

Для чоловіків

Для жінок:

На дисплеї годинника відображається сам VO2max і рівень і його статус (фітнес-рівень). Ймовірно, вік можна вказати в додатку на смартфоні.
Моніторинг серцевого ритму
Моніторинг серцевого ритму відображається у верхній частині дисплея під час тренування і складається з трьох параметрів - поточний пульс (удари / хвилини), зона інтенсивності (залежить від відсоткового співвідношення до максимального пульсу) і цільова зона інтенсивності. Управляти темпом тренування можна виходячи зі спеціальної шкали:
1 - Розігрів (50-60% від максимуму)
2 - Зона жироспалювання (61-70%)
3 - Аеробна активність (71-80%)
4 - Анаеробна, або високоінтенсивна активність (81-90%)
5 - Максимальна інтенсивність (91-100%)

Самі розумієте, до останніх двох зон слід ставитися з обережністю, і в разі перевищення цільової зони годинник сповістить про необхідність знизити інтенсивність тренування. Тут же відображається і графік серцевого ритму за останні 30 хвилин, мінімальний / максимальний пульс. До слова, максимальний пульс, який може врахувати датчик - 220 ударів в хвилину.
Пульсометр
Можливості пульсометру розширюються завдяки Bluetooth-синхронізації. У додатку крім основної інформації (пульс, зона інтенсивності, VO2max) можна побачити і інші показники, розраховані на основі отриманих даних від датчиків годинника - пройдена дистанція (кроки, метри / кілометри), витрачені калорії, аеробний і анаеробний показники, час відновлення серцевого ритму. Всі ці показники входять в концепцію спортивних алгоритмів Firstbeat Technologies. Тренувальна інформація фіксується в пам'яті годинника (до 100 забігів, по 140 кіл в кожному). Додаток навіть вміє створювати індивідуальні тренувальні плани виходячи з цільових та фактичних показників.
Пройдена дистанція, швидкість, темп вимірюються і за допомогою модуля GPS. У додатку можна побачити пройдений шлях на карті. Ну і не забуваємо про синхронізацію часу по супутниках - в разі, якщо поруч не виявиться смартфона. Годинник спокійно працює з GLONASS і Michibiki (QZSS).

Дизайн
Дизайн GBD-H1000 - щось середнє між GBA-800 і GPR-B1000. За розміром корпус таки ближче до останніх - 63.0 × 55.0 × 20.4 мм. Трохи забагато для бігової моделі, але функціональне ядро поки не дозволяє зменшити корпус. Окрема кнопка Run в правій частині корпусу запускає тренувальний режим і активує датчики шагомеру і пульсометру.

Корпус і ремінець
Корпус і ремінець виконані з м'якого і міцного полімеру для зручності при тривалому застосуванні годинника на руці. Високий безель та бічні виступи забезпечують зручне натискання кнопок під час тренування.

Дисплей
Дисплей побудований за технологією MIP LCD - висококонтрастна цифрова панель з окремими пікселями. Відображення інформації на дисплеї кастомізоване і дозволяє вибрати тільки необхідні вам параметри.
Режим повідомлень
Довгоочікувана функція для любителів завжди бути в курсі подій - режим повідомлень. Тут відображаються повідомлення вхідної пошти, текстових повідомлень і пропущених / вхідних дзвінків, подій календаря та статусу поновлення годинної зони. Крім звукових сповіщень є ще і вібро - при роботі таймера і досягненні цільової пульсової зони інтенсивності.
Автономність
У режимі тренування акумулятор пропрацює протягом 14 годин (при постійному використанні GPS і пульсометру). Якщо трохи знизити використання GPS (час від часу) - до 18 годин. Комбінація "час + пульсометр" дає автономності приблизно 66 годин. Якщо використовувати тільки базові можливості (без GPS і пульсометра) і крокомір - 12 місяців.

Зарядний пристрій
У комплекті з GBD-H1000 є зарядний пристрій, що працює від інтерфейсу USB. При такому розкладі процес повної зарядки триває приблизно 2,5 години. Класичну підзарядку від сонця ніхто не відміняв, хоч і для цього потрібно більше часу.
Підсвічування
Підсвічування Super Illuminator для цифрового дисплею нового покоління - рай для нічного зчитування. Є автоспрацьовування при повороті руки.

Функціональні можливості
Інші можливості серії: секундомір на 100 годин з спліт-таймом, 4 будильники, світовий час, індикатор рівня заряду акумулятора, автоматичний календар, 12/24-годинний формат часу, 5 інтервальних таймерів з автоповтором, мінеральне скло, 200-метрова водостійкість.

Tags: G-SHOCK

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: